BAŞKAN CANDAN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN CANDAN’DAN KURBAN BAYRAMI MESAJI


Çumra Belediye Başkanı Recep Candan Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Candan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi;

“Kurban ve bayramın manevi iklimi, Hz. İbrahim’den hatta ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Adem’den bu yana olduğu gibi yine bizleri Allah’a ve birbirimize yaklaştıracak, birlikteliğimizi güçlendirecek, beraberliğimizi pekiştirecek. Ki bizlerin, ülkemizin ve ümmetin en büyük gücüdür kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz… Bizlere düşen görev; zenginiyle-fakiriyle, yaşlısıyla-genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği; sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın ve Çumralı hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın   bütün insanlığın barış, sağlık ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Kurban Bayramı ziyaretleri için yollara çıkan vatandaşlarımızın trafik kurallarına özenle uymaları ve pandemi sürecinde rakamların artmaması adına azami dikkat göstermeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Sağlıcakla nice bayramlara ulaşabilmemizin ve sevdiklerimizi kollayabilmemizin en temel kurallarının bunlar olduğu asla unutulmamalıdır.”