Başkan Candan Şampiyonları Ağırladı

Başkan Candan Şampiyonları Ağırladı

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, ulusal turnuvalarda sağladığı başarılarla adından söz ettiren Çatalhüyük Çumra Belediyespor bisiklet takımının genç sporcularını tebrik etti. 

 Çumra'nın ismini sportif anlamda katıldığı ulusal turnavalarda başarı ile duyuran Çatalhüyük Çumra Belediyespor bisiklet takımının genç sporcuları Çumra Belediye Başkanı Recep Candan'ı ziyaret etti. Ziyarette Kulübün Bisiklet Branşı Şube Sorumlusu Bülent Ersöz ve Antrenör İsmail Uğurlu'da sporculara eşlik etti. Sporcularla ayrı ayrı ilgilenen Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, sporun ve sporcuların yanında olan bir belediye olarak her zaman kendilerini  destekleyeceklerini kaydetti. 

ULUSAL ŞAMPİYONALARDA TAM BİR  KUPA CANAVARI

Ramazan Yılmaz ilk gün zamana karşı Türkiye şampiyonu olurken İkinci de de yol yarışı Türkiye şampiyonluğu elde ederek geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye şampiyonluğu ünvan formalarını taşımaya hak kazandı. Bunun yanın da 2020 yılı itibari ile 3 Türkiye şampiyonluğu ünvan formasını Çumraya kazandırmış oldu. Adından başarılar ile söz ettiren bir diğer sporcu genç Muhammet Çevik ise Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası’nda Çatalhöyük Çumra Belediye Spor adına Türkiye şampiyonu olarak altın madalya kazandı. Klüp antrenörü İsmail Uğurlu yeni hedeflerinin ulusal turnuvalarda olduğu gibi uluslararası turunuvalarda da başarıyı bir gelenek haline getirmek olduğunu söyledi. 

FARUK ÖZÇELİK'E ÖZEL TEŞEKKÜR

Bugün şampiyonları ağırladık. Uluslararası ve ulusal arenada göğsümüzü kabartan, Çumra'mızın ismini katıldığı her şampiyonada altın harflerle yazdıran Çatalhöyük Çumra Belediyespor'umuzun bisiklet takımında ter döken genç kardeşlerimiz ile birlikte olduk, gururlandık. Bize bu duyguyu defalarca yaşatan genç kardeşlerimize, hocamıza ve kulüp yönetimimize çok teşekkür ediyor, bundan sonraki spor hayatlarında da çıtayı daha da yukarı taşıyacaklarına yürekten inanıyoruz. Çumra artık başarılı sporcunun yetştiği, gençlerin spor ile yükseldüğü bir ilçe haline geldi. Çumra'lı gençlere sağladığı imkanlarla Çumra'da sporun gelişerek bu noktalara gelmesinde verdiği desteklerden dolayı Çumra'mızın değerlerinden  Müsteşarımız Sayın Faruk Özçelik Bey'e hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum. 

 

"BAŞKANDAN GENÇLERE ÇAĞRI"

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan;  "Benim buradan çağrım şudur; Genç kardeşlerimizi belediyemiz bünyesinde bulunan tüm branşlardan faydalanmaya davet ediyorum. Tabi burada şampiyon da olacağız, başarılı sporcular da çıkaracağız, bu işi meslek haline dönüştürecek arkadaşlarımız da olacak. Bunu yanında kaliteli vakit geçirme ve kişisel gelişim anlamında da gençlerimiz ve öğrencilerimizin, yetişkinlerimizin bu sporlardan istifade etmesini istiyoruz. Biz de arka planda bu organizasyonları yaparak Belediyespor yöneticilerimizle gençlerimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Alınan ödüllerin de hem sporcularımıza hem şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.