Başkan Oflaz’dan Çumra’da karantinaya alınan mahalleye ilişkin açıklama

Başkan Oflaz’dan Çumra’da karantinaya alınan mahalleye ilişkin açıklama

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, Küçükköy Mahallesinin koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alınmasına ilişkin, ''Cenaze, taziye, nişan, düğün gibi programlardaki kalabalık olmamızın ne gibi sıkıntılara açabileceğinin bir sonucu olarak Küçükköy Mahallemizde karantina uygulama mecburiyeti hasıl olmuştur.'' dedi.


Konya’nın Çumra İlçesine bağlı Küçükköy Mahallesi, 5 kişide koronavirüs görülmesi üzerine dün karantinaya alınmıştı. 

İlçe Belediye Başkanı Halit Oflaz bugün bir açıklama yaptı. 

Oflaz, açıklamasında şunları kaydetti: 

“Küçükköy Mahallemiz Çumra ilçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla COVİD-19 vakalarının önüne geçilmesi amacıyla 13-06-2020 tarihinde karantina altına alınmıştır. Mahallemize giriş çıkışlar yasaklanmıştır.

Küçükköy Mahallemizdeki hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, tüm hemşehrilerimize daha dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini tekrar hatırlatırız.

Sosyal Mesafe + Maske + Hijyen konusundaki hassasiyetimizi daha da arttırmak gerektiği bu olay ile tekrar ortaya çıkmıştır. Cenaze, taziye, nişan, düğün gibi programlardaki kalabalık olmamızın ne gibi sıkıntılara açabileceğinin bir sonucu olarak bugün Küçükköy Mahallemizde karantina uygulama mecburiyeti hasıl olmuştur.

Devletimiz, Sağlık Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyemiz, Çumra Belediyemiz mücadele ederken, bireysel tedbirleri almadığımız takdirde bu mücadele boşa çıkmaktadır. Hep birlikte alacağımız tedbirlerle inşallah bunun da üstesinden geleceğiz. Bu işi hep birlikte sıkı tutacağız. Bizlere düşen en önemli konu; maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmek. Panik yapmayacağız ve tedbirleri elden bırakmayacağız. Kontrollü davranacağız.”