Çatalhöyük Kadınları KOP ile üretecek

Çatalhöyük Kadınları KOP ile üretecek

Çumra Belediyesi tarafından ilçede hayata geçirilmesi planlanan, KOP Sosyal Gelişim Programı kapsamında Çumra’da yaşayan kadınların istihdamına katkı sağlayacak destek programı için ilk adım atıldı.

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz ve KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Halil İbrahim Tongur, kadınların üretimdeki yerine dikkat çekerek onların bu azmine ve yeteneğine “Çatalhöyük Kadınları KOP İle Üretiyor” projesi ile destekte bulunmak amacıyla imza töreni gerçekleştirdi.

 

İlçede Çumra Belediyesi himayesinde gerçekleşecek projenin kabulü için düzenlenen programda konuşan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, “İlçedeki üretken kadınların istihdamlarını sağlamak ve kabul görülen bu proje ile onların yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik önemli bir adım attık.” dedi.

 

Proje kapsamında üretken kadın bireylerin yetişmesinde eğitimin de önemli olduğunu belirten Başkan Oflaz, “Aile bütçelerine katkıda bulunmak isteyen kadınlarımızın başarılarına başarı eklemek adına eğitim faaliyetleri ile imkan sağlayacağız. Biz üretime destek verebilen her bireyin yanındayız.” diye konuştu.

 

 

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, üretimde her alanda adını altın harflerle yazdırmayı başaran Çumra’ya, “Çatalhöyük Kadınları KOP İle Üretiyor” projesiyle destek sağlayan KOP Başkanı Halil İbrahim Tongur’a teşekkürlerini iletti.