ÇUMRA BELEDİYESİ’NDEN ESNAFA KİRA DESTEĞİ

ÇUMRA BELEDİYESİ’NDEN ESNAFA KİRA DESTEĞİ

Yeni tip Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek için ilçede ciddi tedbirler alan Çumra Belediyesi’nden salgın sürecinde olumsuz etkilenmemeleri için ticari tesislerini işleten esnafa kira desteği geldi.

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik destek sağlamak amacıyla salgınla mücadele kapsamında belediyeye ait iş yerlerinden bakanlıkların yayımlamış olduğu genelgeyle faaliyetleri durdurulan kiracıların kapalı kaldıkları süre boyunca kira bedeli alınmayacağını söyledi.

“BU ZORLU SINAVDAN BİRLİKTE BAŞARIYLA ÇIKACAĞIZ”

Başkan Candan konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “ Bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Belediye olarak salgının yayılmasını önlemek için ilçemizde bütün önlemleri aldık, alıyoruz. Bu zorlu sınavdan birlikte başarıyla çıkacağız. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduğumuz esnafımıza bu zor günlerinde güçlü bir destek verelim istedik. Bütün kiracılarımızın salgın müddetince 1/04/2020 tarihinden başlayarak salgın devam ettiği müddetçe 30/06/2021 tarihine kadar uygulanmasına kiracılarımızın etkilenme oranlarına göre 1. Guruptan %50, 2. Gruptan %25, 3. Gruptan %10 oranında kiralardan eksiltme yapılacaktır. Bu süre zarfında kira bedeli ödeyen kiracılarımızın bedelleri gelecek dönemlerde tahakkuk edilen bedellerden mahsup edilecektir.” dedi.