ÇUMRA BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR

ÇUMRA BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINI SAHİPLENDİRİYOR


Çumra Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde tedavi altına aldığı hayvanları sahiplendirerek sıcak bir yuvaya kavuşturuyor.

Çumra Belediyesi sokak hayvanlarına olan desteğini arttırarak sürdürüyor. 2020 yılının ilk 6 ayında 25 köpeğin tedavisinin gerçekleştirilmesini sağlayan belediye, 37 sokak hayvanını da sahiplendirerek sıcak bir yuvaya kavuşturdu. Sokak hayvanlarını sağlığına kavuşturmanın yanında, çocuklara hayvan sevgisi aşılamayı da kendine görev edinen belediye, sokak hayvanları için düzenli olarak mama ve su takviyesi yapılan alanlarda çocuklarında bu alanlara farkındalık göstermesinde ön ayak oluyor. Bunun yanında Çumra Belediyesi tarafından ilçede sokak hayvanları için birçok noktaya yerleştirilen mama ve su kaplarının yerleri arttırılarak genişletiliyor.

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, oluşturdukları sahiplendirme programıyla sokak hayvanlarına sıcak bir yuva bulabilmeyi amaçladıklarını belirtti.

Oflaz, ilgili çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü kaydederek; “Sokak hayvanlarına tedavi, bakım ve kısırlaştırma gibi birçok müdahalede bulunuyoruz. Tamamen sağlıklı bir hale gelen hayvanları ücretsiz olarak sahiplendiriyor onlara birer yuva buluyoruz. Sokaktaki canlarımızın sıcak bir yuvaya kavuşması için vatandaşlarımızı sahiplendirmeyi teşvik etmeyi hedefliyoruz. Halkımızın sokak hayvanlarına ve rehabilitasyon merkezine göstermiş olduğu ilgi ve sağ duyu için teşekkür ederiz" diye konuştu.