Çumra'da 15 Temmuz Şehitlerimiz anıldı

Çumra'da 15 Temmuz Şehitlerimiz anıldı


Konya’nın Çumra ilçesinde 15 Temmuz şehitlerimiz, belediye ve kaymakamlık tarafından düzenlenen organize edilen programda bir kez daha dualarla anıldı.

Çumra’daki programda canlı bağlantı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Millete Sesleniş konuşması izlendi. 15 Temmuz anma etkinliği bir çok etkinliğe sahne oldu.

Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, anma programında yaptığı konuşmasında, bu anlamlı günde birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Oflaz, "Bu hain girişimin üzerinden asırlarda geçse acısını sanki dün yaşanmış gibi derin duygularla hissedeceğiz. Öncelikle güzel ülkemiz için kalkışılan hain darbe girişimi sırasında ve sonrasında milli irade duyguları ile sokaklara dökülen Türk vatandaşlarına buradan şükranlarımı sunuyor, şehadet şerbetini içen kahramanlara Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mücadele yaşanacaktı belli ki. askeri birlik içerisinde bir grup örgüt mensupları milletin tankları ve silahları ile yine kendi milletinin üstüne öfkeyle saldırdılar.

Ülke diplomasisinin ve siyasetinin içerisinde bulunan hainler, askeriyenin bünyesinde komutanlık vazifesi yürüten üst düzey insanlar, ülkenin sokaklarına saldıkları eli kanlı katillerle tarihi zaferlere dolu Türk milletini yerle bir edebiliriz sandılar. Darbenin seyrini değiştiren karar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. ‘Milletimi illerimizin meydanına davet ediyorum!’ Bu söz darbenin seyrini değiştirdi. Çünkü biz biliyoruz ki milletin gücünün üstünde güç yoktur. Bu uğurda canını dişine takıp meydanlarda milli mücadele ruhuna katılan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Gazilerimize uzun ömürler, şehadet şerbetini içen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına sabırlar ihsan etsin rabbim. Bu millet bir daha böyle bir hainlikle karşı karşıya kalmasın inşallah." ifadelerini kullandı.