ÇUMRA’DA 2020 YILI ÜST  YAPI YATIRIMLARI HIZ KESMEDİ

ÇUMRA’DA 2020 YILI ÜST YAPI YATIRIMLARI HIZ KESMEDİ

            Çumra Belediyesi, 2020 yılında da üstyapı çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü.

2020 yılında Koronavirüsün etkisini azaltmaya yönelik yapılan faaliyetler ile örnek bir mücadele sergileyen Çumra Belediyesi, salgın koşullarında yol, çevre düzenleme ve yeşillendirme, sosyal belediyecilik çalışmaları başta olmak üzere birçok alanda önemli faaliyetlere de imza attı. Çumra’da toplamda 56 km uzunluğunda sathi kaplama çalışması yapan Çumra Belediyesi, mahallerin bağlantı yollarında asfalt ihtiyacını karşıladı.  Çumra Belediyesi, 53 Mahallede yürüttüğü kilitli parke taşı çalışmaları kapsamında toplamda 33 bin 354 m² yol çalışması yaptı. Çalışmalar kapsamında mahallerin ulaşım yolları, ara sokakları, kaldırımları ile cami ve okul çevreleri kilitli parke taşı ile döşendi.

“MİLLETİMİZİN AYAĞININ YAZIN TOZA, KIŞIN ÇAMURA DEĞMESİNİ İSTEMEDİK”

Gönül belediyeciliğini Çumra’nın her mahallesine ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; “Yapmış olduğumuz çalışmalarla milletimizin ayağının yazın toza, kışın çamura değmesini istemedik. Bu kapsamda, mahalle yollarımızın çoğunda bağlantı yollarının asfalt çalışmalarını tamamladık. 2020 yılı içerisinde merkezde yaptığımız yol çalışmalarının yanında mahalle içi yollarımızında daha konforlu hale getirilmesine önem verdik. Ziyaretlerimiz oldu, istişarelerde bulunduk, çalışma sahasını yerinde gözlemledik ve gelen talepleri notlarımız arasına aldık. Bu istişareler meyvesini çok geç olmadan verdi ve 2021 yatırım programımıza 2020 de başlayarak birçok mahallemizin yol altyapı çalışmalarını şimdiden tamamladık.

Çumra Belediyesi olarak mahallelerimizde toplamda 33. 354 m² metrekare kilitli parke taşı döşedik. Bu yıl pandemi ve kış demeden halkımıza hizmet için aciliyet ve öncelik sırasına göre mahallelerimizde dur durak bilmedik ve tüm Çumra’yı adeta bir şantiye alanına çevirdik.  İnşallah, 2021 yılında da çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” diye konuştu.