ÇUMRA’DA İŞ YERLERİ DENETİMLERİ SIKLAŞTI

ÇUMRA’DA İŞ YERLERİ DENETİMLERİ SIKLAŞTI

Çumra genelinde satış yapan marketlerde Çumra Belediyesi zabıta ekiplerince fiyat denetimleri yapılıyor. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan’ın talimatları doğrultusunda yapılan denetimlerde usulsüzlük yapanlara göz açtırılmıyor.

Çumra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fahiş fiyat girişimlerine karşı ilçe genelinde rutin olarak yürüttüğü iş yerleri denetimlerini daha da sıklaştırdı.

Son zamanlarda marketlerde gıda fiyatlarının artmasından dolayı vatandaşlar tarafından gelen şikayetleri değerlendiren zabıta ekipleri harekete geçti. Denetimlerde sadece fiyat uygulamasıyla kalmayan Çumra zabıtası son kullanma tarihi geçmiş ürünleri de denetleyerek gerekli cezai işlem ve uyarıları yaptı.

Marketlerde fiyat denetimleri artırdıklarını belirten Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; “Alışveriş yapan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yapılan denetimlerde ürünlerini etiketsiz, satışa sunan işyerlerine gerekli uyarılar yapılıyor. Uyarıları dikkate almayanlara ise cezai işlem uyguluyoruz. Bu tür denetimlerimiz hemşehrilerimizin güvenli alışveriş yapabilmeleri için sürekli devam edecek" dedi.