ÇUMRA’DA YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

ÇUMRA’DA YAZ KURSLARI BAŞLIYOR

Çumra Belediyesi tarafından düzenlenen içerisinde bir çok faaliyet programının bulunduğu yaz kursları başlıyor. Kurslara kayıtlar 26 Temmuz tarihine kadar Çumra Belediyesi ve Çumra Gençlik Merkezi’ne şahsen yapılacak.

Çumra Belediyesi, Tügva ve Çumra Gençlik Merkezi ortaklığında programlanan Yaz Kursları gençleri ile buluşuyor. Çumra Belediyesi normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yaz kurslarını yeniden faaliyete geçiriyor. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılabileceği Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler derslerinin yanı sıra Futbol, Voleybol, Ebru Sanatı, Yüzme, Ata Binme gibi faaliyetlerin olduğu kurs için son başvuru tarihi 26 Temmuz.

Çumra gençliğini yeniden yaz kurslarında görmenin heyecanı içerisinde olduklarını dile getiren Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; “Geçtiğimiz yıl hepimiz için çok zor geçti. Pandemi sadece sağlığımızı değil sosyal hayatımızı da olumsuz etkiledi. Bu süreçte çocuklarımızın, gençlerimizin yoğun ilgi gösterdiği yaz kurslarımızı da açamadık. Bu kapsamda; Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler derslerinin yanı sıra Futbol, Voleybol, Ebru Sanatı, Yüzme, Ata Binme gibi faaliyetlerin olduğu kurslarımızın tümünü yaz kursları kapsamında yüz yüze vereceğiz. Sağlık önlemleri kapsamında yapılacak kurslarımıza kayıtlarımız başladı ve 26 Temmuzda son buluyor. Pandemi nedeniyle kısıtlamalardan dolayı evlerinden çıkamayan çocuklarımız, gençlerimiz yaz kurslarımızla birlikte hem zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirecekler, hem de sosyalleşmiş olacaklar.” dedi.