BAŞKAN CANDAN'DAN 19 MAYIS MESAJI

BAŞKAN CANDAN'DAN 19 MAYIS MESAJI

CANDAN: TÜRKİYE YÜZYILINI GENÇLERİMİZLE BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

Çumra Belediye Başkanı Recep Candan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

Başkan Candan, “Ülkemizin gençliğine inanıyor ve güveniyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için bugüne kadar olduğu gibi Türkiye Yüzyılını da gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz” dedi.

19 Mayıs’ın milli uyanışın en önemli sembolü olduğuna vurgu yapan Başkan Recep Candan, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olarak kabul edilen Milli Mücadele’nin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize bayram olarak armağan edilmiştir. Bugünle yarın arasındaki köprü olan gençliğimiz, aydınlık yarınlarımızın ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

Ülkemizin geleceğinin ellerinde şekilleneceği gençlerimize bu bağlamda büyük görevler düşmektedir. Güzel ülkemiz, birbirinden pırıl pırıl gençlerimizin de büyük gayretiyle Türkiye Yüzyılı’na emin adımlarla yürüyor. İnanıyorum ki geçmişte olduğu gibi bugünde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı Türkiye Yüzyılı hedefi yolunda Türkiye’mize dair en güzel yarınları yine gençlerimizle birlikte inşa edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle gençlerimiz başta olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum. İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnetle anıyorum” dedi