Binali Yıldırım Çumra’dan mesaj verdi: “Yeni Yüzyıl Türkiye’nin Yüzyılı Olacak”

Binali Yıldırım Çumra’dan mesaj verdi: “Yeni Yüzyıl Türkiye’nin Yüzyılı Olacak”

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Çumra’yı ziyaret etti. Burada ilk olarak Çumra Şeker Fabrikasını ziyaret eden Yıldırım işçilerle yemek yedi ve fabrika işçileri işe sohbet etti. Ardından Çumra Belediyesini ziyaret eden Yıldırım ilçe merkezinde halk tarafından coşku ile karşılandı. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan Yıldırım’a Çumra için planlanan yatırım ve projeler hakkında bir sunum yaptı. Belediye önünde halka hitap eden Binali Yıldırım ayçiçeği alımları ile ilgili çitçiye müjdeyi verdi. Yıldırım ayçiçeği alımı ödemelerini 90 günden 45 güne indirdiklerini dile getirerek. Yıldırım açıklamalarına şu şekilde devam etti.

“Konya'nın göbeğinden çıkan Torku, bütün dünyada bilinir hale geldi. Bundan sonra da daha da büyümeye devam edecek. Orada üreticilerimizle de konuştuk. Yeni pancar alım sezonuyla ilgili beklentilerini öğrendik. Aynı zamanda ayçiçeğiyle ilgili de bir sorun var. Onu da Tarım Kredi Kooperatifi ile pazartesi günü Leyla Şahin Usta gündeme getirmişti. Cumhurbaşkanımız da sayın bakana ve Tarım Kredi Kooperatifi başkanına talimatı vermişti. Bugün de kendisiyle konuştuk. 44 yağ oranındaki ayçiçeği 12 lira olarak alımı devam edecek. Bunların yanı sıra ödemelerde 90 günmüş, bunu da yarıya indirdik; 45 günde ödemeyi gerçekleştirecekler. Hayırlı, uğurlu olsun."  

“Yeni Yüzyıl Türkiye’nin Yüzyılı Olacak”

“Çok şey konuşabiliriz ama aslında bizim en az başarılı olduğumuz şey konuşmak en başarılı olduğumuz şey de çalışmak… Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 100 yıllık işleri 20 yıla sığdırdık. 2023 Cumhuriyetimizin 100. yılı ve yüz yıl geride kaldı. Yeni bir yüzyıla adım adım ilerliyoruz. Çumra’dan ilan ediyorum yeni yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak. İnşallah Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin hayallerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz. 

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım Çumra programını, Çatalhöyük neolitik kentinde yaptığı incelemelerle sonlandırdı.