Çumra'da Belediye Ekiplerinden Yoğun Kar Mesaisi

Çumra'da Belediye Ekiplerinden Yoğun Kar Mesaisi

Güne beyaz örtü ile uyanan Çumra’da belediye ekipleri yollarda kapanma ve buzlanmayı önlemek için yoğun mesai harcıyor. Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; “Allah’a sonsuz Şükürler olsun. Çok özlemiştik. Beyaz bereket şehrimize güzellik kattı. Yeter ki hasretle beklediğimiz beyaz bereket yağsın biz belediye olarak gece gündüz çalışacağız.” dedi.

Sabah saatlerinde etkisini arttıran yoğun kar yağışı ile birlikte Çumra hasretle beklediği beyaz berekete uyandı. İlçe genelinde ulaşımın aksamaması için Çumra Belediyesi ekipleri ana arterler ve mahalle yollarında yoğun mesaisine hız kesmeden devam ediyor. Ulaşım akslarında yolların kapanmaması için yoğun bir kar küreme ve tuzlama çalışmaları yürüten ekipler, yaşanabilecek olumsuzlukların da önüne geçiyor.

İlçede belediyenin devam eden yoğun kar mesaisi hakkında açıklamalarda bulunan Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, kimsenin zorluk yaşamaması için seferber olduklarını belirtti. Candan açıklamasında; “Hemşehrilerimizin mağduriyet yaşamamaları için biz çalışmalarımıza gece – gündüz aralıksız devam edeceğiz. Beyaz berekete suya hasret kalmıştık ve özlemiştik. Rabbim bu özlemimizi giderdi Elhamdulillah… Hemşehrilerimiz araçlarının kış lastiği ve zincir olmasına dikkat etsinler… Beyaz berekete hasret kalmıştık. Yeter ki yağsın biz belediye olarak hemşehrilerimizin bir sıkıntı yaşamasına engel olmaya çalışırız” ifadelerini kullandı.