ÇUMRA MİLLET BAHÇESİ AÇILDI

ÇUMRA MİLLET BAHÇESİ AÇILDI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan Çumra Millet Bahçesi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

60 bin metrekarelik alanıyla Çumra’nın dev yatırımları arasına giren ilçenin yeni cazibe merkezi Çumra Okçu Millet Bahçesi’nin açılışı: Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Faruk Özçelik, Çumra Belediye Başkanı Recep Candan, AK Parti Çumra İlçe Başkanı İbrahim Onbaşı, Pankobirlik Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, Büyük Birlik Partisi Konya Milletvekili Adayı Osman Seçgin ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN 3 MİLYAR TL’LİK YATIRIM

Konuşmasında son üç günde temelini attıkları ya da açılışını yaptıkları tesis sayısının 17’ye ulaştığını belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bunların toplam yatırım bedelinin bugünle birlikte 3 milyar TL’yi bulacağını açıkladı.

Uğur İbrahim Altay, “Şimdi bu muhteşem Millet Bahçesi’nin açılışını yapıyoruz. 60 bin metrekarelik bir alanda güncel bedelle 46 milyon liralık bu tesis ilçemize hayırlı olsun” dedi. “Biz güçlü bir Türkiye, güçlü bir lider istiyoruz” diyen Başkan Altay, “Biz Recep Tayip Erdoğan’a inandık, O’nun davasının yolcuları olarak onu inşallah bir kez daha Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Çünkü bu ülkenin güçlü ve büyük bir lidere ihtiyacı var. Bu ülkenin masa etrafında adeta mal paylaşan, hatta daha paylaşmadan birbirleri hakkında olmadık laflar eden 6’lı, 7’li, 9’lu ittifaklara, ortaklıklara ihtiyacı yok” dedi.

“ÇUMRAMIZA YAKIŞIR BİR ESER OLDU”

Çumra’nın bugüne kadar hak ettiği hizmetlerden biri olan Millet Bahçesinin ilçeye kazandırılmasından dolayı mutluluk duyduklarını kaydeden Çumra Belediye Başkanı Recep Candan; “Böyle güzel bir bahar gününde Çumra’mızın hak etmiş olduğu bu tesisin açışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Allaha çok şükür devletimizin gücünü gösteren büyük bir Millet Bahçesine kavuştuk. içerisinde kıraathanesiyle, kafeteryasıyla, çocuklarımız için oyun parkıyla, gençlerimiz için kütüphanesiyle ve mesire alanlarıyla 60 bin metrekarelik Millet Bahçemiz Çumra’mıza çok yakıştı. Başta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a bugüne kadar Çumra’ya kazandırılan hizmetler için teşekkür eden Başkan Candan, “Çatalhöyük’ün turizmde hak ettiği yeri alabilmesi için Çatalhöyük Karşılama ve Tanıtma Merkezi’nin inşasını başlattı Sayın Başkanımız. İnşallah yaz aylarında hizmete açılacak merkez, sadece Çumra’mız için değil, Konya’mız için değil, ülkemiz için uluslararası düzeyde turizme ve ekonomiye müthiş katkısı olacak” diye konuştu.

 

“AK DAVAMIZI, ÇUMRA’DAN MUZAFFER BİR ŞEKİLDE GÖNDERECEĞİZ”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Faruk Özçelik, Çumra’ya kazandırılan Millet Bahçesi’nin hayırlı olmasını dileyerek, “Ben de sizlerin evladınızım, kardeşinizim. Çumralı bir hemşehriniz olarak hem sayın milletvekillerimize, hem partimize hem de kendime destek istiyorum. Allah’ın izniyle, desteklerinizin her zaman olduğu gibi bugün de bizlerle beraber olacağını, 14 Mayıs’ta AK Parti’mizi, AK davamızı, Çumra’dan muzaffer bir şekilde göndereceğinize son derece eminim” ifadelerini kullandı.

 

“MİLLETİMİZİN HİZMETKARIYIZ”

AK Parti’nin bugüne kadar Konya’ya kazandırdığı yatırımlar hakkında konuşan AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız; “Biz diyoruz ki AK Parti belediyeciliği insanı ve doğayı sever ve öncelikler. Ama doğasız, topraksız ve havasız olur mu? Çumra bunun kıymetini çok iyi bilir. Çumra, bereketli arazilere sahip. O yüzden Büyükşehir Belediye Başkanımız, Çumra Belediye Başkanımız, PANKOBİRLİK Başkanımız, Çumra’nın evladı AK Parti Milletvekili adayımız Faruk Özçelik ve siz değerli Çumralılar bir kez daha 14 Mayıs’ta durmak yok yola devam diyoruz. Bir kez daha başımız dik gönlümüz pek yola devam diyoruz. Bunu neden söylüyoruz? Çünkü biz milletimizin, Çumra’nın, Konya’nın hizmetkârıyız” diye konuştu.